Földi TV adások vétele.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

UHF-DX

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Már lassan fejbõl ismerjük az Ukrán tv leggyakrabban vehetõ tv adóit, de mindig van valami érdekes vagy új adás. Ma reggel elsõ ízben sikerült vennem a TET-TV mûsorát az 51/H csatornán a yaroki (Ungvár) adóról, igaz eléggé gyenge képminõségben. A nagyobb teljesítményû adók mint az INTER az O22/H, vagy a UT-1 a O34/H az 1+1 a O28/H szinte hibátlan képminõségben voltak vehetõk a reggel folyamán.
Kép.
Kép

Tegnap este viszont déli irányból volt a jobb terjedés, a C37 csatornán a MOST-TV-röl sikerült egy elfogatható képet készítenem.
Kép
Kép

A FOX tv C50/H Szabadka is lassan családtagnak számít, minden este jó minõségben vehetõ, elnyomva mindent az 50-es csatornán, pedig adóteljesítménye igen szerény. Ez is csak a jó terjedéseknek köszönhetõ! Hogy meddig? Majd kiderül. De addig is élvezzük a változatos és ritkán látható földi sugárzású tv mûsorokat.
Kép
Kép
Jó vételt mindenkinek.
Üdv.:podapu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1602
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

08. 22. hajnali termés

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!
A mai hajnalban fogtam ezt-azt, igaz, csak gyenge minõségben:
Romániából:
C27: TVR2
C30: TVR2
C35: TVR2
C58: TVR1
Boszniából:
C22: BHT1
C29: FTV
C37: Vikom
Új DVB-T vételek:
28: horvát A-mux (HRT2 adásszünetben)
35: Jihlava, mux-2 (Gyõr adásszünetben)
Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

TVDX-UHF

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia Szilárd.

Nézem a vételi beszámolókat,te keletre én meg nyugatra fókuszálunk,hogyha összejön valami érdekes vétel. :D
Még most is jön néha néha összeáll a kép a Szlovén tv2 C56 csatin.Sajnos kora reggel se volt sokkal jobb a vétel éppen színes. Viszont ahogy megszûnt a Horvát analóg adás a digitális adással nem találkoztam.Amíg MPEG 2 adás volt a C33 Eszék gyakran jött,most nem tudom mi van vele egyszerûen nem látom.

Kép
Üdv.
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1602
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

szlovén vétel - és Graz?

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia Gyuri!
Igen, a nyugati irányt csak URH-n figyelem, ahoz, hogy német, vagy távolabbi osztrák multiplexet fogjak, komoly vételi erõsödést kell tapasztalnom a rádiósávon is. Érdekes, hogy a többi égtáj felé jobb a terjedés mostanság, biztosan a jó kis Kárpát-medence adottságai miatt. De azért figyelem Klagenfurtot a 30-ason, St. Pöltent is, így jött össze nagy nehezen Bruck a.d. Mur, ami ugyan nincs messze, de takarásban van. A bajorokra fáj a fogam, de amíg Ferinek jóval közelebbrõl nem jön össze, addig nincs esélyem nekem sem.
Éppen tegnap néztem, hogy a szlovén Pohorje és az osztrák Graz Szarvastól kb. ugyanolyan távolságra fekszik. Elõbb-utóbb kinéz egy osztrák DVB-t vétel Neked is!
Üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1602
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

esti tropó

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!
A hajnalban, és a kora este folyamán boszniai mûsorokat lehetett fogni, elég jó minõségben. Még egy: KTV, Esztergom.
c27: Kozara, BHT
c29: Vlasic, FTV
c33: Pink BH
c37: Vikom
c54: Alternativna TV
c55: BN TV
Jó vételt, üdv.: Szilárd

Kép..Kép..Kép

Kép..Kép..Kép
Horváth Szilárd
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

UHF-DX

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia Szilárd.

Déli irányból még mindig jól jön szinte minden adó, jók a felvételeid!
FTV - C.27/H, OBH - C.35/H

Kép.Kép

Még megemlíteném a Román ANTENA 1 TV mûsorát Aradról, annak ellenére hogy közel van hozzám, de ha valakinek sikerül elcsípni könnyebb lesz azonosítania. Két frekvencián fogható. Az egyik a C.33/H, 5kW adóteljesítménnyel. A másik csatorna a C.29/H csatornán fogható, mint városi televízió:TVA Televiziunea Arad. Ezt ritkán látom én is, mivel csak egy 10 km-es körzetet sugároz be.

.......ANTENA 1 C33/H ......... TVA ANTENA 1 C29/H
Kép.Kép

Ma jó minõségben volt fogható több, távoli Román tv csatorna is.
PRO TV Temesvár: C.34/H
Kép
Üdv.:podapu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1602
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

tropó dél-keletrõl

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!
A hajnalban izgalmas "zsongás" volt dél-kelet felõl, hol ez, hol az bukkant elõ a hangyák közül (párról fotót is készítettem, nem sorrendben):
C21: TVR2, Temesvár
C25: FOX, Kikinda
C30: TVR2, Arad
C33: Antenna1, Arad
C35: TVR2, Bihar
C40: RTV2, Szabadka
C41: Vas Kanal (szlovén), Trdinov Vrh
C46: TVR1,
C51: TV Makó
C53: TVR Temesvár
C58: TVR1, Resicabánya
A FOX jött jobban is, de csak egyszer-kétszer állt meg a kép, ahogy a horvát RTL fédelt és épp elment - elég ritkán...


Kép Kép Kép Kép

Kép Kép Kép

Jó vételt, üdv.: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Temesvár

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia.
A Temesvár C53/H. Ha ilyen jó a terjedés és jól tudod venni a RTV2 mûsorát a C40 csatornán akkor valószínû hogy a C43 RTV1 is jön,mivel azonos az adó és a teljesítmény is (Szabadka)
Szép eredmény!
Tegnap sikerült elcsípnem a Horvát HRT2 mûsorár a C28/H csatornán,amit már rég nem láttam nem hogy itt de máshol sem.

Üdv.:Gyuri
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1602
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

Szabadka

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Szia Gyuri!
Köszönöm, és örülök, hogy tetszenek a vételek! Lehet, hogy az RTV1-en nem volt adás? Üres volt a C43. Ha tudod, kérlek, egészítsd ki a vételi beszámolómat (az adók telephelyére vonatkozóan)!
Nálam állandóan jelen van a zágrábi adás, mert csak 235km, viszont Szabadka ritka vendég, mint Nálad Zágráb (pedig talán nincs is messzebb, csak alacsonyabban, vagy 1000m-rel).
Elõre is köszönöm, jó vételt: Szilárd
Horváth Szilárd
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

Re: Szabadka

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia.Szilárd.
egészítsd ki a vételi beszámolómat (az adók telephelyére vonatkozóan)
Amit biztosan tudok,hogy Szerbiában a FOX tv-t a C25/H csatornán Kikinda és Cer sugározza. Sajnos az adó teljesítményekrõl nincs tudomásom. Feltehetõen a ceri adó a nagyobb teljesítményû,mivel így van feltüntetve hogy a Sebac, Sremska Mitrovica, Ruma, Bogatic, Vladimirci, körzetet látja el. A kikindai adónál csak Kikinda szerepel.
TVR 1 C58/H Resita (Resicabánya) adóteljesítménye 20kW és 1447 m.
A C46 ? Lehet egy távolabbi adó,én még nem láttam itt TVR adást.Ha jobb terjedés volt akkor leggyakrabban a BHT1 Bosnyák adást láttam. Ráfigyelek!
Üdv.:Gyuri
Válasz küldése