Különleges tesztábrák

Műholdas TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
feci01
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2011.11.26. 18:46
Tartózkodási hely: Nádudvar
Vételi telephely: Nádudvar

Re: Különleges tesztábrák

Hozzászólás Szerző: feci01 »

Ezt a új Észak Koreai tesztábrát még nem láttam.
(Lehet csak nekem új akkor el nézést.)
Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Különleges tesztábrák

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

feci01 írta:Ezt a új Észak Koreai tesztábrát még nem láttam.
(Lehet csak nekem új akkor el nézést.)...
Szia Feri!
Gratulálok az első, nálunk jelzett, KCTV tesztábrájának 16:9-es formátumúra bővített kivitelének vételedhez. Gyakran ránézek én is a KCTV-re az E.78,5 fokon, de az én megfigyeléseim alapján még csak, a régi, két évtizedes, 4:3 képformátumú monoszkóp ábráját adták közvetlen adáskezdést megelőzően, s az adásközi tesztadás során, a HD adás bevezetése óta pedig a 16:9 képformátumú CBP-t (csíkábrát) elektronikus tesztábrát adták. Ez történelmi lépés, változás, az Észak-koreai, egyetlen műholdas adás tekintetében. (Én is ránéztem most, de már-, még, az adás megy.)
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Különleges tesztábrák

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A a E.78,5 fok (Thaicom 5) műholdpozícióból, caa. 150 cm-es antennával, több mint 15 éve fogható, érdemében nem változó KCTV (Korean Central Television) adása által használt monoszkóp-tesztábráinak változásairól készítettem egy kis összeállítást a cca. egy hete indult, már valóban 16:9-es képformátumra elkészített Full HD képtartalmú tesztábra használat bevezetésére tekintettel.
A KCTV adás ideje lényegében, több mint 15 éve változatlan, "Észak-koreai idő" szerint, du. 15:00 órától cca 23:00 óráig tart, vasárnap, ünnepnapokon de. 9:00 órától, azzal a különlegességgel, hogy a korábbi GMT+8 óra eltérést helyett, ma már a GMT+7:30 időzónát használják, azaz Észak-Korea egy speciális, kizárólag reá érvényes időzónát vezetett be, miközben Dél-Korea is maradt a mai napig is a GMT+8 órai időzónában. Magyarországi idő szerint tehát, az adáskezdés most, 01:30, vagy 07:30 időpont.
A KCTV 2015.év elejéig a már régről ismert 4:3 képformátumú elektronikus monoszkópját sugározta "ipari adása" körében, a legkorábbi időszakában analóg, majd digitális formában 2015. tavaszáig, amikor ugyan áttérték a "Full HD" s 16:9-es képformátumú sugározásra, de 16:9 képmérettel, csak egy stúdió képet tudtak adni, s az ipari adás keretében adtak 16:9 képformátumban CBP csíkábrát, míg az adáskezdések előtt cca. félórával megelőző időponttól a régi 4:3 képformátumú monoszkópjukat adták 16:9-es fekete alapi háttérbe helyezve. Néhány hete, hónapja, 4:3 képformátumú, módosított megjelenésű (a korábbi "lovas-szobor" helyett, a kínai határhoz közeli, szimbolikus "Pektu-hegy" képének beemelésével) elektronikus monoszkóp ábrát kezdtek sugározni közvetlenül az adáskezdést megelőzően, melyet "széthúztak" 16:9 képformátumra. A valóban 16:9 képformátumra készített, Full HD képtartalmú elektronikus monoszkóp tesztábrájukat a jelenlegi formában egy jó hete adják, az én tapasztalataim szerint.
A KCTV saját tesztábráinak fentebb ismertetett "történetének" szemléltetéseként, bemutatnék egy 4 db.-os összeállítást az elmúlt jó 15 év, monoszkóp változási történéseiből;

Kép.Kép

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Atomantiii
Hozzászólások: 714
Csatlakozott: 2016.11.02. 19:16
Vételi telephely: Monostorpályi

Re: Különleges tesztábrák

Hozzászólás Szerző: Atomantiii »

A keleti 83 fokon lévő Gyan Darshan 2 csatorna tesztábrája.

3832 V 7200 3/4
DVB-S/QPSK
Kép
Atomantiii
Hozzászólások: 714
Csatlakozott: 2016.11.02. 19:16
Vételi telephely: Monostorpályi

Re: Különleges tesztábrák

Hozzászólás Szerző: Atomantiii »

A keleti 90 fokon lévő Rossiya K (+7 h) csatorna tesztábrája.

4144 L 14990 3/4
DVB-S2/8PSK
T2-MI
Kép
chucky
Hozzászólások: 762
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Különleges tesztábrák

Hozzászólás Szerző: chucky »

Tigray TV (57E)
3645L SR:2589 DVB-S2 QPSK

Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Különleges tesztábrák

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Ritkán "vadászgatok" a felettünk lévő műholdpozíciókban, de most egy újdonságot találtam, azaz a horvát közszolgálati televízió HRTV 5 programjának tesztadását, amelyből rögzítettem és bemutatom a CBP típusú, azonosítóval ellátott elektronikus tesztárát. A "vételi lehetőség" transzponder adatai (amely a közszolgálati horvát és szlovén műsorok sugározására használatos); E.16,0 fok (Intelsat 16A), 10.721 GHz (H), SR:27500, FEC:3/4.

Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Atomantiii
Hozzászólások: 714
Csatlakozott: 2016.11.02. 19:16
Vételi telephely: Monostorpályi

Re: Különleges tesztábrák

Hozzászólás Szerző: Atomantiii »

Atomantiii írta:A keleti 90 fokon lévő Rossiya K (+7 h) csatorna tesztábrája.

4144 L 14990 3/4
DVB-S2/8PSK
T2-MI
Kép
Ugyanez a tesztábra elcsíphető a keleti 80 fokon az alábbi vételi adatokkal:
10981 Vertical 33483,889 7/8
DVB-S/QPSK (4:2:0)
Kultura-1 (RSCC)
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Különleges tesztábrák

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A keleti 26,0 fok (Badr 4) műholdpozícióból, 12,182 GHz (H), SR:16200, FEC:3/4 transzponder értékekkel, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval sugározott yemeni mini csomagban 512/4112 PIDs értékekkel sugározni kezdett, Yemen 2Day CDP típusú, elektronikus tesztábrájának vétele. A vételéhez kisméretű (90-110 cm-es) antenna is elegendő.

Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Különleges tesztábrák

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A keleti 75,0 fok (ABS 2A) műholdpozícióban elindult, 12,533 GHz (V), SR:45000, FEC:2/34, transzponder értékű, MPEG-4, DVB-S2 QPSK rendszerben sugározott mongol tv-műsor csomagban adott, 1311/1312 PIDs értékű, MNB (Mongolian National Broadcaster) indulási, 4:3 képformátumú kódolt adása, szilveszterre 16:9-es képformátumra, s Full HD képformátumra állt át, s jelenleg kódolatlanul vehető 180 cm-es antennával. A képméret változással azonban még nem vezettek be 16:9 képformátumú, ún. PAL+ méretű tesztábrát, hanem a korábbi, 4:3 képméretű, MNB elektronikus tesztábrát adják, 16:9 képméretre "széthúzva". A szilveszter éjszaka vett, "aránytalan formájú", s így 16:9 képméretű tesztábrája vételi fotóját bemutatom, de bemutatom annak (általam) 4:3 képméretre vissza alakított "változatát" is, szemléltetésként;

Kép
Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Válasz küldése