Földi TV adások vétele.

VHF/UHF sávon történt vételek. Trófeák, QSL -ek.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

UHF-DX

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Ez már a harmadik nap, hogy folyamatosan vehetõk az Ukrán tv adásai. Természetesen igen komoly vételi ingadozásokkal.
Jelenleg INTER O22/H, az elsõ nemzeti csatorna a UT 1 O34/H és a (O30/H, ez Nagybereznóból), ictv a O29/H és O31/H csatornán, az 1+1 a O28/H csatornán.
Kép.Kép
Ma az INTER, tegnap UT1 jött a legjobb minõségben.
Jó vételt mindenkinek.
Üdv.:podapu
Avatar
Sszilu
Hozzászólások: 1602
Csatlakozott: 2009.02.16. 19:58
Tartózkodási hely: Öttevény
Vételi telephely: Öttevény

tropós napok

Hozzászólás Szerző: Sszilu »

Sziasztok!
A mai reggelen fogtam a C.41-en a lengyel TVP-t, és ismét a KTV-t. A TV Stúrovo, amely felirat szerepel rajta, az STV-ként mûködik, ez az Esztergomi Körzeti TV. Végre sikerült azonosítanom.
A C.53-on gyengén jött még az MTT Nagyszombatból, és a C.30-on a TVR2 is.
Üdv.: Szilárd

Kép..Kép
Horváth Szilárd
Avatar
regimotoros
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2008.09.17. 20:38
Tartózkodási hely: Szolnok
Vételi telephely: Szolnok

Hozzászólás Szerző: regimotoros »

Sziasztok!

Ma este rögzítettem a C.34 csatornán Hódmezõvásárhelyi Városi TV mûsorát

Kép..Kép
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

UHF-DX

Hozzászólás Szerző: podapu »

Sziasztok.

Vannak napok mikor csak szerényebb eredményekkel kell megelégednünk.
FÖNIX TV C31/H
CTV C48/H

Kép.
Kép.Kép
Üdv.:podapu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: UHF-DX

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

podapu írta:Vannak napok mikor csak szerényebb eredményekkel kell megelégednünk.
Azért nem kell szégyenkezni emiatt sem, sõt a Ceglédi Városi TV (VTV) vételének érdekessége, hogy 15 km-es vételsugarú körrel használják. Tesztábrájának vétele különben is egy érdekesség, mivel azt már szinte egyáltalán nem sugározzák ki. Legalább 5 éve nem látták a ceglédiek sem, mivel adásidõn kívül mindig reklámújságot adnak.
A Fõnix TV budapesti adója 1 kW adóteljesítményû, így viszonylag jók a vételi lehetõségei még Pest Megye egyes részein is, persze Szarvason már figyelemre méltó vételi esemény.
Üdv.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
logovadasz
Hozzászólások: 274
Csatlakozott: 2010.07.12. 14:14
Tartózkodási hely: Sárszentágota
Vételi telephely: Sárszentágota
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: logovadasz »

Szia podapu

Hát igen, néha tényleg nem nagyon van mit befogni messzebrõl.

Gratula a képekhez, amúgy annyit még hozzátennék, hogy nálam 2000. nyara és 2005. nyara (ha jól emlékszem) között, hangyásabb minõségben, de még így is színesben jött be, állandó jelleggel a Fõnix TV (meg a jö öreg FIX TV, amíg volt, kár érte :cry: ) mûsora, amely tõlem kb. 80 km.re van.
Avatar
regimotoros
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2008.09.17. 20:38
Tartózkodási hely: Szolnok
Vételi telephely: Szolnok

Hozzászólás Szerző: regimotoros »

Szia Podapu!

Ugy látszik ma reggel azonos idõben dolgoztunk.
Én is rögzítettem a Ceglédi TV Tesztábráját C.48 csatornán.
Továbbá a Fõnix TV mûsorát a C.31 csatornán.
Továbbá a Ráckevei TV mûsorát a C.50 csatornán.
Továbbá z TVR 2 mûsorát a C.35 csatornáról, ami a Román adótáblázat szerint a Bârlad, 500 W -os adó lehet??

Kép...C.48.

Kép...Kép...C.31.

Kép...Kép...C.50.

Kép...Kép...C.35.

Valamint hajnali 3 óra 30 perckor rögzítettem ukrajna irányából a C.34 cstornán a következõ adót, melyen 12 menetes bunyót közvetítettek.

Kép...Kép...C.34.

Üdv.
Avatar
podapu
Hozzászólások: 1357
Csatlakozott: 2009.11.03. 10:26
Tartózkodási hely: Szarvas
Vételi telephely: Szarvas

UHF-DX

Hozzászólás Szerző: podapu »

Szia. régimotoros

Továbbá z RTV 2 mûsorát a C 35 csatornáról, ami a Román adótáblázat szerint a Bârlad, 500 W -os adó lehet??

Nem tartom valószínûnek hogy Barlad,mivel több mint 700km,de még ez se lenne akadály,de az hogy a kárpátok keleti oldalán van az már igen.
Sok adó adata hiányzik a Román adótáblázatból,az én tudomásom szerint a Bihari tv adótorony sugároz a C35/h csatornán 1849 m.Szerintem ezt minden nap valamilyen minõségben tudod nézni,mivel nálam kristálytiszta,annak ellenére hogy 160km a távolság.Nálad ez 205km.Figyeld napokon keresztül meglátod mennyire megbízható e vagy nem, a vétel. (Állítsd rá a Fesa N37-est fixre egy darabig,majd jövõ héten ha átmegyek viszek egy MGF1 GaAs Fet-tes erõsítõt jönni fog)
Reggel az 50-es csatornán nem sikerült csak a debreceni városi tv-t venni de azt is nagyon csíkos minõségben mert a Szerb FOX mindent elnyomott az 50-es csatin.
Üdv.:podapu
Avatar
regimotoros
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2008.09.17. 20:38
Tartózkodási hely: Szolnok
Vételi telephely: Szolnok

Hozzászólás Szerző: regimotoros »

Szia Podapu!

Én is kicsit fenntartással fogadtam a C 35 csatornáról Bârlad, 500 W -os adó vételi lehetõségét, ezért is irtam kérdõjellel. De sajnos csak ez az egy adat szerepel a meglévõ táblázatban ezen a csatornán.

Üdv.
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

regimotoros írta:Valamint hajnali 3 óra 30 perckor rögzítettem ukrajna irányából a C.34 cstornán a következõ adót, ....
Szia János!

A C.34. csatornán Kárpátukrajnából (Munkács környékérõl) az ukrán nemzeti 1. programot, a Pershiy Nacionalniy-t (UT-1) vetted.
Üdv.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Válasz küldése