Digitális műholdas műsorsugárzás: "Ku" sávú vételek

Műholdas TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás "Ku" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A keleti 66,0 fok (Intelsat 17) műholdpozícióból 11,613 GHz (V), SR:1500, FEC:9/10, PIDs:308/256 taranszponder értékekkel, MPEG-2, DVB-S2 8PSK rendszerben adott, Iraki-Kurd, Speda TV vételi körülményei romlottak az elmúlt időszakban, s egyes helyeken még 180 cm-es antennával sem "lockol" a program. Ezt persze jelentősen befolyásolja a DVB-S2 8PSK modulációval történő sugározása, valamint a csupán 9/10-es FEC (hibajavító érték) alacsony szintje is. Mind ezen körülménynek ellenére is, nálam (Pesten) a 180 cm-es Grante típusú antennámmal jelenleg is stabilan tudom venni a kurd nyelvű információs csatorna programját.

Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás "Ku" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A keleti 54,9 fok (Yamal 402) műholdpozícióban böngészgetve, egy új tematikus, "kutyás programot" találtam a 11,265 GHz (V), SR:3000, FEC:3/4 transzponder értékű, "Gazprom Space Systems" szolgáltatói csomagjában elindult, orosz nyelven adott, 44/42 csatorna PIDs értékű, Pes i Ko nevű program tekintetében.
A kutyabarátok körében egészen biztosan érdeklődésre számot kelthető a színvonalas tematikus program, melynek vételéhez nálam közepes (min. 150 cm-es) antenna ajánlott.
Az új kutyás program vételéből az éjszaka rögzített logoim közül, néhányat bemutatnék;

Kép. Kép
Kép. Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Atomantiii
Hozzászólások: 714
Csatlakozott: 2016.11.02. 19:16
Vételi telephely: Monostorpályi

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás "Ku" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: Atomantiii »

A keleti 50 fokon egyetlen fogható csatorna van a Türksat Tantim, bár azon sincs rendes adás, de legalább nagyon nagy jelerősséggel fogható.

Türksat 4B (50.0 E)
11471 Horizontal 2220,118 3/4
DVB-S/QPSK (4:2:0)
TURKSAT TANITIM
Kép
Atomantiii
Hozzászólások: 714
Csatlakozott: 2016.11.02. 19:16
Vételi telephely: Monostorpályi

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás "Ku" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: Atomantiii »

ING-SAT írta:A keleti 54,9 fok (Yamal 402) műholdpozícióban böngészgetve, egy új tematikus, "kutyás programot" találtam a 11,265 GHz (V), SR:3000, FEC:3/4 transzponder értékű, "Gazprom Space Systems" szolgáltatói csomagjában elindult, orosz nyelven adott, 44/42 csatorna PIDs értékű, Pes i Ko nevű program tekintetében.
A kutyabarátok körében egészen biztosan érdeklődésre számotkelthető a színvonalas tematikus program, melynek vételéhez nálam közepes (cca. 150 cm-es) antenna ajánlott.
Az új kutyás program vételéből az éjszaka rögzített logoim közül, néhányat bemutatnék;
Érdekes, mert a keleti országrészben egy ideje nem fogható ez a frekvencia, pedig korábban elég erősen jött.
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás "Ku" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Atomantiii írta:
ING-SAT írta:A keleti 54,9 fok (Yamal 402) műholdpozícióban böngészgetve, egy új tematikus, "kutyás programot" találtam a 11,265 GHz (V), SR:3000, FEC:3/4 transzponder értékű, "Gazprom Space Systems" szolgáltatói csomagjában elindult, orosz nyelven adott, 44/42 csatorna PIDs értékű, Pes i Ko nevű program tekintetében.
A kutyabarátok körében egészen biztosan érdeklődésre számotkelthető a színvonalas tematikus program, melynek vételéhez nálam közepes (cca. 150 cm-es) antenna ajánlott.
Az új kutyás program vételéből az éjszaka rögzített logoim közül, néhányat bemutatnék;
Érdekes, mert a keleti országrészben egy ideje nem fogható ez a frekvencia, pedig korábban elég erősen jött.
Nálam itt Pesten, tökéletesen, stabilan, azaz "jelentősebb" vételi tartalékkal fogható. A bemutatott vételi fotóim is most, a hajnali órákban készültek.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Atomantiii
Hozzászólások: 714
Csatlakozott: 2016.11.02. 19:16
Vételi telephely: Monostorpályi

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás "Ku" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: Atomantiii »

ING-SAT írta:Nálam itt Pesten, tökéletesen, stabilan, azaz "jelentősebb" vételi tartalékkal fogható. A bemutatott vételi fotóim is most, a hajnali órákban készültek.
Közben visszanéztem az archívumomban és úgy tűnik rosszul emlékeztem, mert januárban tudtam fogni ezt a frekit, de csak gyenge 4,6 dB-es jelszinttel. Bár egy-két data fogható most is ami elvileg ugyanazon a nyalábon van, mint a 11265 V-s freki,
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás "Ku" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Atomantiii írta:
ING-SAT írta:Nálam itt Pesten, tökéletesen, stabilan, azaz "jelentősebb" vételi tartalékkal fogható. A bemutatott vételi fotóim is most, a hajnali órákban készültek.
Közben visszanéztem az archívumomban és úgy tűnik rosszul emlékeztem, mert januárban tudtam fogni ezt a frekit, de csak gyenge 4,6 dB-es jelszinttel. Bár egy-két data fogható most is ami elvileg ugyanazon a nyalábon van, mint a 11265 V-s freki,
Egy lényegesnek tűnhető körülményről nem írtam, INVACOM LNB-t használtam a Grante-vel, ami időnként "átlag feletti" eredményt produkál, s az "alkalmazott" GRANTE 180-as tükörből becslem vissza a vételhez (nálam) szükséges antenna méretet..
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás "Ku" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

ING-SAT írta:Az elmúlt napokban több bejegyzés is történt ("a Kódolt, de jelenleg kódolatlanul fogható programok" topikjában) a keleti 9,0 fok (Eutelsat 9B sorozat számú) műholdról a 11,477 GHz (H), és a 12,074 (V) frekvencián, kódolatlanul elindult holland, 2 db. Joyne TV szolgáltatói műsorcsomagok program tartalmáról, vételi paramétereiről. A mind két műsorcsomagokban eddig 4:3 képformátumban adott szolgáltató tesztkép, most 16:9-re váltott át (továbbra is SD képtartalomba maradva), de annak megváltozott feliratozása szerint, 2017. augusztus 01.-én indulnak "élesben" is a holland tv-műsorcsomagok. Ezután megláthatjuk, hogy végül is is, mi kerül lekódolásra, és mi marad szabadon vehető a holland tv-programok közül....
Ahogy várható volt, lekódolták az új holland szolgáltató, a Joyne TV műsor csomagjainak érdemi programjait, és kódolatlanul maradtak továbbra is a 12,074 GHz (V) transzponderről adott regionális, helyi tv-programok.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás "Ku" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Kereken hét hónapja jártam utoljára a "körpoláros" keleti 56,0 fok (Express AT1) műholdpozícióban, s új orosz tv-programokat is sikerült levadásznom innen.
A 12,130 GHz (R), SR:27500, FEC:3/4 transzponderértékű, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval adott, "STV" szolgáltatói csomagban 241/341 PIDs értékekkel megjelent a Poehali!, valamint 242/342 PIDS csatornaértékekkel a Discount ajánló csatorna, programja, amelyek vétele igényli a körpoláros LNB-t, vagy a H/V fejben, "terelőlapka" behelyezést, és a sugározási körülményeire tekintettel, minimálisan is 150 cm-es antennát is igényelhet a stabil vétele.
A 2 db új vételű orosz nyelvű tv-programot, 2 - 2 db. vételi fotómmal is szemléltetek;

Kép. Kép
Kép. Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás "Ku" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Folytatva a "körpoláros" keleti 56,0 fok (Express AT1) műholdpozícióból újonnan vett, orosz tv-programok bemutatását;
A 12,207 GHz (R), SR:27500, FEC:3/4 transzponder értékű, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval adott, "STV" szolgáltatói csomagból (részemről) újonnan vett, körpoláros LNB-t igénylő orosz tv-programok csatorna adatai;
- Bridge TV; PIDs:210/310.
- RTG TV; PIDs:211/311.
- Tsargrad TV; PIDs:212/312.
- 1 Krim; PIDs:213/313.
- 24 Krim; PIDs:214/314.
Az újabb vételű orosz nyelvű tv-programokat, vételi fotóimmal is szemléltetném;

Kép.Kép
Kép.Kép
Kép.Kép
Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Válasz küldése