Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Műholdas TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Legújabb vételi lehetőség a keleti 76,5 fok (Apstar 7) műholdpozícióból 3,848 GHz (V), SR:7857, FEC:5/6 transzponder adatokkal, MPEG-4, DVB-S2, QPSK rendszerben sugározott, s akár 150 cm-es antennával is vehető Maldives műsorcsomagban megjelent újabb tv-program, a 151/152 PIDs csatorna értékű, PSM News hír-, és információs program.
A legújabban vehetővé vált Maldives tv-program vételéből rögzített képernyő fotóim közül, néhányat közreadnék;

Kép.Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
chucky
Hozzászólások: 762
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: chucky »

Egy új minicsomag tesztel néhány napja a 3 fokos keleti pozícióban található Eutelsat 3B műholdról. A 3729 L frekvencián, SR:16832 FEC: 3/5 DVB-S2 8PSK értékekkel vehető csomagban jelenleg a vallási szellemiségű TV Maria, az Impact TV, valamint RTB ID-vel egy burkina fasoi csatorna - mely nem ugyanaz, mint a már jól ismert RTB - továbbá Bethel TV azonosítóval egy tesztábra vehető.
Nálam 175cm-es antennával szakadozik a vétel, így 180 cm-es vagy nagyobb antenna javasolt a stabil vételhez.
Az új "jövevényeket" néhány, ma este elcsípett fotóval szemléltetném.

Kép
Kép
Kép
Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

chucky írta:Egy új minicsomag tesztel néhány napja a 3 fokos keleti pozícióban található Eutelsat 3B műholdról. A 3729 L frekvencián, SR:16832 FEC: 3/5 DVB-S2 8PSK értékekkel vehető csomagban jelenleg a vallási szellemiségű TV Maria, az Impact TV, valamint RTB ID-vel egy burkina fasoi csatorna - mely nem ugyanaz, mint a már jól ismert RTB - továbbá Bethel TV azonosítóval egy tesztábra vehető.
Nálam 175cm-es antennával szakadozik a vétel, így 180 cm-es vagy nagyobb antenna javasolt a stabil vételhez....
Szabolcs vételi jelzése után, és is "befogtam ezt az új kis csomagot az E.3,1 fokról, Eutelsat 3B műholdról.
Nálam 180 cm-es antennával kitűnően [BER:0,000000], hibajel nélkül vehető, de pld. a mai napon két alkalommal is teljesen megszűnt a jel, gondolom még erősen teszteli ezt a csomagot a szolgáltató.
A 4:3 képformátumú műsorcsomagból adott, három érdemi programból (RTB, Impac TV, TV Maria) rögzített mai vételi fotókból, 1-1 db.-ot én is bemutatnék a Fórumon, míg a Bethel TV még mindig CBP tesztábrát ad.

Kép.Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
chucky
Hozzászólások: 762
Csatlakozott: 2011.08.15. 14:02
Tartózkodási hely: Hatvan
Vételi telephely: Hatvan

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: chucky »

ING-SAT írta:A keleti 3,1 fok (Eutelsat 3B) műholdpozícióból elindult egy további, egy brazil tv-program sugározása is, ez a 4,182 GHz (R), SR:3333, FEC:5/6, PIDs:522/662 transzponder értékekkel, MPEG-2, DVB-S2 QPSK rendszerben sugározva a brazíliai, RIT - Rede Internacional de Televisiao nemzetközi tv-programja, amelynek vételéhez (nálam) most, 180 cm-es antenna szükséges. A program még a Lyngsat csatornalistájában sem szerepel!)
A Mihály által már korábban emlitett brazil RIT időközben frekvenciát váltott, s immáron a 3780L frekvenciáról, DVB-S2 QPSK SR:3200 értékekkel vehető. Becslésem szerint minimum 170cm-es antenna javasolt a stabil vételhez.

Kép Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

chucky írta:
ING-SAT írta:A keleti 3,1 fok (Eutelsat 3B) műholdpozícióból elindult egy további, egy brazil tv-program sugározása is, ez a 4,182 GHz (R), SR:3333, FEC:5/6, PIDs:522/662 transzponder értékekkel, MPEG-2, DVB-S2 QPSK rendszerben sugározva a brazíliai, RIT - Rede Internacional de Televisiao nemzetközi tv-programja, amelynek vételéhez (nálam) most, 180 cm-es antenna szükséges. A program még a Lyngsat csatornalistájában sem szerepel!)
A Mihály által már korábban emlitett brazil RIT időközben frekvenciát váltott, s immáron a 3780L frekvenciáról, DVB-S2 QPSK SR:3200 értékekkel vehető. Becslésem szerint minimum 170cm-es antenna javasolt a stabil vételhez...
Szia Szabolcs!
Köszi a jelzést.
Már 2017. május 9.-én elküldtem ezt a "változást" a Lyngsatra, de Lyngemark a mai napig sem jelentette meg az új, a 3,779 GHz (L) frekvenciára?!
Egyébként a brazil RIT 180 cm-es antennával, igen jelentős tartalékkal vehető nálam az E.3,1 fokról, azaz az egyik legjobban vehető tv-program innen.

Kép.Kép

Üdv.: Mihály
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A 2017. május 09.-én már bemutatott, a keleti 3,1 fok (Eutelsat 3B) műholdpozícióban 3729 GHz (L), SR:16832, FEC: 3/5 transzponder értékekkel, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval adott, Burkina Faso-i kis csomagban elindult 37/38 PIDs értékekkel a francia nyelvű, el-Bethel TV programja is. A keresztény vallási szellemiségű programot a dél-utáni óráktól adják, előtte még CBP tesztábrát adnak.
Az újabb Burkina fasoi tv-program vételéből 2 db., logo, inzert vételi fotómat bemutatnám,

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
feci01
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2011.11.26. 18:46
Tartózkodási hely: Nádudvar
Vételi telephely: Nádudvar

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: feci01 »

Néhány vétel a Intelsat 17 , 66° East pozícióból válogattam amikkel még nem találkoztam a fórumban a esetleges ismétlést igyekszem kerülni.
220 centivel ez a pozíció igen jól vehető,180 centivel azért nem volt minden tökéletes nálam.
Matrabhumi News
Kép
Good News
Kép
Matrabhumi News
Kép
Matrabhumi News Nort
Kép
Nambikai tv
Kép
Asianet News
Kép
Asianet News Suvarna
Kép
Floower tv
Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

feci01 írta:Néhány vétel a Intelsat 17 , 66° East pozícióból válogattam amikkel még nem találkoztam a fórumban a esetleges ismétlést igyekszem kerülni.
220 centivel ez a pozíció igen jól vehető,180 centivel azért nem volt minden tökéletes nálam.
...Ashirwad Gold, ...Good News, ...Matrabhumi News, ...Matrabhumi News Nort, ...Nambikai tv, ...Asianet News, ...Asianet News Suvarna, ...Floowers TV International.....
Szia Feri!
Köszi a vételi értesítéseidet az E.66,0 fokról.
Jó lenne ha a pontos vételi adatokat, taranszponder adatokat, a vételhez szükséges antenna méretadatot is közreadnád az egyes vételekről, mivel a hivatkozottak körül, a "Nambikai TV" kivételével, a többiekről már igen régen, akár több éve (2012 év eleje óta, pld. 2012.04.06, stb.) írtam én is, ide a Fórumra, a 3,984 (H), 4,006 (H), 4,024 (H) transzponderek tekintetében.
Azok vételei lehetőségi viszont, az általam hivatkozott transzpondereken, rég óta változatlanok.

Kép.Kép.Kép
Kép.Kép

Üdv.: Mihály
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
feci01
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2011.11.26. 18:46
Tartózkodási hely: Nádudvar
Vételi telephely: Nádudvar

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: feci01 »

Igen ez a problémám felül a keresővel hiába írom be a csatorna nevét a keresőbe nem mindig ad ki találatot 126 oldalt c sávban visszanézni plusz esetleg ha ku sávban már lehet szerepelt lásd Eutelsat 70 Indiai műsorok.
Műhold névre nem enged keresni ezért lenne jó műhold bontás ezért szeretem jobban a sathunters fórumot.
Nem tudom hogy működik a fórum ki finanszírozza, lehet ezért nem lehet fejleszteni.
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

feci01 írta:Igen ez a problémám felül a keresővel hiába írom be a csatorna nevét a keresőbe nem mindig ad ki találatot 126 oldalt c sávban visszanézni plusz esetleg ha ku sávban már lehet szerepelt lásd Eutelsat 70 Indiai műsorok.
Műhold névre nem enged keresni ezért lenne jó műhold bontás ezért szeretem jobban a sathunters fórumot.
Nem tudom hogy működik a fórum ki finanszírozza, lehet ezért nem lehet fejleszteni.
Igazad van!
Sajnos, annak idején, nem a műholdankénti bontással kezdtük el a Fórumot, így ma már azt, szinte lehetetlen arra átírni úgy, hogy a régi anyagok ne sérüljenek. A néhány évvel ezelőtti Fórum szerkezeti korrekció során, így is eltűnt igen nagy számú vételi fotó a 2008-2010-es évekből. Ezeket elméletileg vissza lehetne alakítani, vagy újra tölteni, de igen nagy munka lenne, s azt senki nem tudja egyenlőre vállalni. Egyébként a Fórum (a kezdetek óta), Kocsis Feri által finanszírozott webtárhelyen működik, s a programozó fia (Péter) is jelentős munkálatokat végzett a Fórum kialakítása, karbantartása, a kisebb korrekciók, bővítések körében is.

Csak megjegyzésként; a sathunters szerkezete, felépítése, valóban lehetővé tette a műholdankénti, C-Ku-feeds vételi csoport bontásokat is, csak a folyamatos gondoskodás, figyelemmel kísérés, azaz a "lélek" hiányzott a fórumból, így az mára (úgy néz ki) teljesen kivérzett. A Magyar (Sat) TV-DX Klub Fóruma ugyan szerényebb keretben, szerkezetben, indult el 9 éve (néhány hónappal a sathunters után), de a mai napig is fejlődést mutat, tartalmában, tagjainak számában, olvasottságában, stb., ennek a kis közösségnek a számára, akik itt próbálják meg közreadni vételi információikat, vételi eredményeiket, úgy hogy e mellett, még mindenki számára nyitottak az egyéb, kapcsolódó hazai tematikus fórumok is, mint pld. az FM-DX fóruma, a sat.hu, stb. fórumok, vagy saját weblapok információs szolgáltatásai is.
Üdv.
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Válasz küldése