Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Műholdas TV/rádió műsorszórás.

Moderátor: ING-SAT

Válasz küldése
Avatar
feci01
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2011.11.26. 18:46
Tartózkodási hely: Nádudvar
Vételi telephely: Nádudvar

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: feci01 »

Intelsat 11 43.1°W Néhány pillanatkép a WooHoo Brazil ifjúsági csatorna programja. 3838 H DVB-S 3600-3/4
Kép
Rede CNT Satélite Brazil vallási csatorna.3847 H DVB-S 2221-3/4
Kép
Curta! canal Brazil kulturális csatorna.3842 H DVB-S 3600-3/4
Kép
Bethel TV Perui vallási csatorna.3875 H DVB-S2 3750-3/5 8PSK
Kép
Avatar
feci01
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2011.11.26. 18:46
Tartózkodási hely: Nádudvar
Vételi telephely: Nádudvar

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: feci01 »

Intelsat 11 43.1°W Néhány további pillanatkép a Artear csomagból.
Canal Rural Argentin mezőgazdasági csatorna. 4026 V DVB-S 18530-7/8
Kép
Am Sports Argentin sport csatorna.
Kép
CNN dig csomagból.
HLN International USA hírcsatorna.4040 H DVB-S 30800-7/8
Kép
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

feci01 írta:Intelsat 11 43.1°W Néhány további pillanatkép a Artear csomagból....
Szia Feri!
Gratulálok a W.43,1 fok (Intelsat 11) műholdpozícióbeli vételeidhez. Nálam ez egy nagyon rosszul vehető műholdpozícióvá vált az elmúlt évek alatt. Csak néhány programot (transzpondert) tudok innen venni, azokat sem állandó, stabil jelleggel. Jelenleg legjobban, legstabilan, a perui Bethel TV nini csomagja vehető, ahol a Bethel TV HD (mostani logó vételi fotója csatolva 2 db változatban), és a Bethel TV (1SD) programja nem egyező műsort sugároz!
Mekkora antennával sikerültek Neked ezek a vételek?
Üdv.: Mihály

Kép
Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
feci01
Hozzászólások: 339
Csatlakozott: 2011.11.26. 18:46
Tartózkodási hely: Nádudvar
Vételi telephely: Nádudvar

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: feci01 »

220 centivel de nálam is nagyon változó ez a hold vétele, meg még keletebre vagyok mint ön.
A előbb ismerteteken kívül most a 3994 H, 3968H,3799 H fogom de kódolt csatornák ,a canal 36 rol nem tetem fel képet szerintem van már a CB 24 is van én úgy emlékszem hogy önnek sikerült már igaz most nekem nem sikerül.
A Bethel SD láttam hogy külön programja van de nagyon rósz minőségű.
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

feci01 írta:220 centivel de nálam is nagyon változó ez a hold vétele, meg még keletebre vagyok mint ön.
A előbb ismerteteken kívül most a 3994 H, 3968H,3799 H fogom de kódolt csatornák ,a canal 36 rol nem tetem fel képet szerintem van már a CB 24 is van én úgy emlékszem hogy önnek sikerült már igaz most nekem nem sikerül.
A Bethel SD láttam hogy külön programja van de nagyon rósz minőségű.
Köszi az infót!
Én csak 180-ass nézegetek bele ebbe a műholdpozícióba, így már értem a szerényebb vételi eredményeimet.
A hivatkozott Bethel TV SD programja azért ilyen "rossz minőségű", mert azt mobil telefonokra sugározzák (DVB-H), egy kicsiny kép formájában, csak az asztali műholdvevők "széthúzzák" a tv-képernyő méretére, így aztán pocsék képminőséget produkál. Egy mostani vételi fotót becsatolnék az 1SD vételből, melyet a PC kártyám eredeti méretként, 320x240 pixeles képként tölt le!
Üdv.: Mihály
Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

Már több napja készülő vételi tájékoztatómat adnám most közre a keleti 38,0 fok (Paksat 1R) műholdpozíció tekintetében;
A 4,037 GHz (V) frekvencián adott, pakisztáni kereskedelmi (és regionális) tv-programokat tartalmazó műsorcsomag program összetétele, és transzponder adatai, valamint egyéb sugározási adataiban is változások történtek az elmúlt napokban, hetekben. Tehát, a jelenlegi vételi transzponder adatok: 4,037 GHz (V), SR:4800, FEC:5/6, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval sugározva. Ezen sugározási adataira tekintettel, vételéhez, minimálisan is 180 cm-es antenna szükséges, de a programok stabil vételéhez, inkább ajánlott a 210-220 cm-es vevőantenna alkalmazása.
A pakisztáni műsorcsomagból kódolatlanul vehető régebb és újabb tv-programok csatorna adatai;
- Azad TV (Pakisstan); PIDs:101/102.
- Dil TV; PIDs:201/202.
- On TV (Pakistan); PIDs:301/302.
- Sabzbaat Balochistan; 401/402.
- Sabaoon TV; PIDs:501/502.
- AS Movies; PIDs:601/602.
- Hamara TV; PIDs:701/702.
- Dhanak TV; PIDs:801/802.
- Uni TV (test); PIDs:901/902.
- Zindagi TV; PIDs:1001/1002.
- On TV (Pakistan); PIDs:1101/1102.
- Gawahi TV; PIDs: 1201/1202.
- 1 TV (One TV); PIDs:1301/1302.
- Zindagi TV; PIDs:1601/1602.
A pakisztáni műsorcsomagból vett tv-programokat, 1-1 vételi fotójukkal is szemléltetném:

Kép.Kép.Kép
............................Azad TV.......................................................Dil TV.........................................................On TV

Kép.Kép.Kép
...................Sabzgaat Balochistan.............................................Sabaoon TV................................................AS Movies

Kép.Kép.Kép
........................Hamara TV.....................................................Dhanak TV.................................................Uni TV (test)

Kép.Kép.Kép
.......................Zindagi TV....................................................Gawanhi TV...................................................1 TV (One TV)
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A nyugati 55,5 fok (Intelsat 34) műholdpozícióból évek óta vehető mexicói Canal 9 tv-programoknak regionális, Tabasco (fővárosa: Villahermosa) és Chipas (fővárosa: Tuxtla Gutierrez) szövetségi állami változatainál, a 16:9 képformátumra, és HD képtartalomra tértek át, s némileg a mini csomagjuk transzponderének vételi adatai is módosultak. Talán legjelentősebb módosulás, hogy a korábban Canal 5 Chiapas éven jelölt program, most már a Canal 9.1 Chiapas logó feltüntetéssel vehető, azaz mint a Canal 9 program, Chiapas szövetségi állambeli változata. A spanyol nyelven adott, jelentős részében egyező programtartalmú tv-programok vételéhez, 180 cm-es antenna ajánlott.
A két tv-csatorna vételi paraméterei;
- Canal 9.1 Tabasco XHTVL Villahermosa; PIDs:59/63,
- Canal 9.1 Chiapas Tuxtla Gutierez; PIDs:69/71,
amelyek vételéből 1-1 logo vételi fotómat is bemutatnám.

Kép
Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A keleti 10,0 fok (Eutelsat 10A) műholdpozícióból 3,726 GHz (R), SR:10650, FEC:5/6 transzponder értékekkel, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval sugározott műsor csomagban a dott Utugi TV programjábak csatornáját, azt felváltva, a Kameme TV programja vált vehetővé, 1081/1082 PIDs értékekkel. A kenyai műsorcsomag újabb, angol nyelven a dott programjának vételéhez is 170-180 cm-es antenna szükséges.
A vehető, "programcserés" tv-programból rögzített logo-inzert képernyő fotóimból (screenshots) közül 2 db.-ot bemutatnék;

Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

chucky írta:Új program vehető az eddig 100%-ban kódolt StarTimes csomagból az Eutelsat 10A (10K) 3748R (SR 9080, S2-8PSK, 5/6) frekvenciáján. A Peoples TV jelenleg kódolatlanul kezdte meg itt a sugárzást, 3 logót sikerült reggel elcsípnem.
Ezen a holdon nálam ez a csomag vehető a leggyengébben a Startimes csomagok közül 175 cm-es antennával, így az egész napos stabil vételhez min. 180-as antenna ajánlott...
Szabolcs vételi értesítőjére ráerősítve, a napokban én is rákerestem az MPEG-4, DVBN-S2 8PSK rendszerben, modulációval sugározott, ezen Star Times kínai szolgáltató kódolt tv-műsorcsomagjára, ahonnan nekem is sikerült vennem a nigériai, angol nyelven adott, Peoples TV programját, 1120/2120 PIDs értékekkel. Figyelemmel arra, hogy du. 16:00 órakörül van a vételi minimum, így ebben az idősávban szükséges (nálam is) a 180 cm-es antenna a stabil vételéhez.
(Megemlíteném még azt is, hogy e program vételi lehetősége már 2016-ban megjelent a keleti 5,0 fok (SES 5) műholdpozícióban is, de ott néhány hónap után megszűnt a sugározása.)
Szabolcs által bemutatott logo vételi fotók sorát, néhány további logo változattal is kiegészíteném az új vételeim közül;

Kép.Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Avatar
ING-SAT
Hozzászólások: 5259
Csatlakozott: 2008.09.16. 20:06
Tartózkodási hely: Budapest X.
Vételi telephely: Budapest X.
Kapcsolat:

Re: Digitális műholdas műsorsugárzás: "C" sávú vételek

Hozzászólás Szerző: ING-SAT »

A legújabb vételi lehetőség a keleti 10,0 fok (Eutelsat 10A) műholdpozícióból 3,677 GHz (R), SR:1083, FEC:3/5, PIDs:33/34 transzponder értékekkel, MPEG-4, DVB-S2 8PSK rendszerben, modulációval sugározott Guinea-i, sport és kulturális csatorna, a CIS TV programjának vétele. A francia nyelven adott guineai tv-program igen nagy jelszinttel vehető, azaz vételéhez a 140 cm-es antenna is lehetséges.
A nálunk (az RTG után) "2.-ként" vehető guineai tv-program vételéből rögzített logo, ill. inzert képernyő fotóimból (screenshots) közül 4 db.-ot bemutatnék;

Kép.Kép
Kép.Kép
Hajdú Mihály dr. https://ing-sat.hu
Válasz küldése